Nyári visszér. Visszér vagy trombózis: így deríthetjük ki

Nyáron romlik a nyári visszér állapota Szerző: Oxygen Medical - Dr. Kósa Éva, angiológus, érspecialista A nagy melegben egyre többen tapasztalják, hogy visszereik erősebben kidagadnak és kellemetlenebb tüneteket is okoznak. Kósa Éva, angiológus, érspecialista a kockázati tényezőkről és a megoldási lehetőségekről beszélt. Az álló nyári visszér kockázatos Különösen a nőket és az álló foglalkozásúakat érinti a visszérbetegség, amely kezeletlenül súlyos szövődményekhez vezethet, megelőzéséért viszont sokat tehetünk.
Ezt nyáron különösen komolyan kell venni, hiszen a melegben a panaszok romolhatnak. Hirdetés A visszér-betegség oka a visszerekben megnövekedett nyomás, ami főként a gravitációból ered, és tartós fennállása a vénabillentyűk elégtelenségéhez, a vér pangásához, majd az erek kitágulásához vezet.
Visszér vagy trombózis: így deríthetjük ki
Amennyiben a felmenők is szenvedtek ettől, az utódoknál is megvan a hajlam a kialakulásra. A jellegzetes tüneteket felismerve tehát mindenképpen orvoshoz kell fordulni. Ilyenek a láb- és bokadagadás, a lábszárfájdalom, a visszeresség hirtelen rosszabbodása, a bőr bepirosodása, nyomásérzékenység, illetve a gáttáji visszerek kialakulása.
A látható visszerek megjelenése ugyan nem jelent rögtön betegséget, inkább csak esztétikai problémát pókvénákazonban ha állandósul, romlik az állapot, és ereink több milliméteresre tágulnak, az már valódi veszélyt hordoz magában. Visszérbetegség esetében egyelőre nincs teljes gyógyulást jelentő megoldás, mivel egy maradandó szöveti elváltozás jön létre. A sérült, de még időben kezelt, ereket általában műtéti úton lehet kezelni, a betegség azonban igen gyakran visszatér.
Ezt olvasta már? Éppen ezért nyáron elengedhetetlen a kompressziós zokni viselése fontos lehet a kezdeti stádiumban is. Visszeres problémáknál kerülendőek a hosszú forró fürdők és a szaunázás! Ilyen szempontból a mozgásszegény, ülő életmód is jelentős kockázati tényező.
Visszér: nyáron különösen oda kell figyelni
Különösen többszörös terhesség esetén megjelenhetnek nyári visszér és a kismedencei vénatágulatok is, ezek azonban a legtöbb esetben a szülést követően visszafejlődnek. A hanyattfekvés a vénák összenyomódása által fokozhatja is a panaszokat.
Nyári visszér kisokos A nyári kánikulában kitágulnak az erek a lábakon. Miközben hőt adunk le, fokozódik a vérkeringés.
Fontos, hogy az érintett kismama minél hamarabb szakszerű tanácsokat kapjon! Mit lehet tenni?
Nyáron romlik a visszerek állapota
Léteznek a mindennapokban bevethető tippek, amelyek enyhíthetik a tüneteket. Ilyen a: meleg-hideg váltózuhany, amely kiváló a túl magas sarkú cipők kerülése optimális az 5 centi alatti sarokmagasság a túlsúly leadása rendszeres mozgás, esténként értorna a vénák kiürítése végett napközben kompressziós harisnya viselése, esténként a láb felpolcolása.
Komolyabb tünetek esetén merül fel a tágult visszerek eltávolítása műtéttelilletve a szklerotizáció, amely során egy speciális anyagot fecskendezünk a vénába.
Ez az anyag elzárja a vénát és ezzel megszünteti az adott érszakasz visszértágulatát.
Ilyenkor az elzárt vénaszakasz feladatát a környező egészséges vénák veszik át. Kósa Éva. Oxygen Medical - Dr. Kósa Éva, angiológus, érspecialista Módosítva: